Strona dla kandydatów na studia na

Wydziale Inżynierii Środowiska i EnergetykiCo po maturze?

Zapraszamy na Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Do wejścia na rynek pracy najlepiej przygotują Cię studia na kierunkach:

Poniższy link prowadzi do opisu pełnej oferty dydaktycznej:

Pełna oferta kształcenia Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki

 

Politechnika od środka

Przegląd tematów poruszanych na zajęciach dydaktycznych i w badaniach naukowych na Wydziale Inżynierii Środowiska i Energetyki.
 

Technologie wodorowe

Zastosowanie wodoru zamiast baterii pozwala wykorzystać silniki elektryczne w dużych autobusach i ciężarówkach, a także w statkach morskich.


 

Napędy lotnicze

Inżynier energetyk jest równocześnie specjalistą od napędów lotniczych. W naszych laboratoriach studenci zajmują się silnikami odrzutowymi i śmigłowymi.


 

Nasza własna elektrownia

"Treningowa" instalacja do wytwarzania energii elektrycznej pozwala doskonale przygotować do wyzwań czekających w branży energetycznej.


 

Ściagamy duchy i zjawy

W pracy inżyniera trzeba czasem zbadać to, czego nie widać gołym okiem. W naszych laboratoriach wykorzystujemy specjalne pomiary, żeby poprawić pracę maszyn.


 

Problem z wysoką temperaturą

Wiele maszyn i urządzeń pracuje przy wysokiej temperaturze. To zupełnie normalne, a nawet potrzebne. Do zadań inżynierów należy m. in. sprawdzenie efektów działania wysokiej temperatury.


 

Analiza obiektów technicznych

Obiekty techniczne trzeba testować pod kątem wytrzymałości. Pokazujemy, jak wyglądają takie testy zarówno w laboratorium, jak i z wykorzystaniem inżynierskiego oprogramowania.